Intenet
Zmiana ceny
INFORMACJA

Informujemy, że od dnia 01.01.2022r. opłata za telewizję kablową w pakiecie podstawowym zostaje zmieniona z 38 zł na 40 zł.

Zmiana ceny jest skutkiem znacznych podwyżek ze strony nadawców programów telewizyjnych.
Zmiana z DVB-T na DVB-T2 HEVC
INFORMACJA

Poniższa informacja dotyczy wszystkich klientów, których telewizory nie posiadają podpiętego dekodera TOYA lub modułu CI+.

23 maja 2022 roku, część kanałów zmieni standard nadawania z DVB-T na DVB-T2/HEVC. W tym dniu prosimy o ponowne wyszukanie kanałów na państwa odbiornikach TV. Warto już dzisiaj sprawdzić czy telewizor, który mamy jest dostosowany do nadchodzących zmian. W tym celu uruchomiliśmy 3 testowe kanały: DVB-T2 TEST1, DVB-T2 TEST2, DVB-T2 TEST3.

W celu weryfikacji czy Państwa odbiornik jest przystosowany do odbioru telewizji w nowym standardzie DVB-T2/HEVC należy wykonać poniższe czynności:

1. Wybieramy na pilocie od odbiornika przycisk „menu”,
2. Wyszukujemy ustawienia kanałów (najczęściej ikonka satelity),
3. Wybieramy strojenie automatyczne,
4. Jeżeli jest możliwość to wybieramy: antena/naziemna/DVB-T2 (nazwa zależna od producenta)

Jeżeli znalezione zostaną kanały: DVB-T2 TEST1, DVB-T2 TEST2, DVB-T2 TEST3 oraz będzie na nich obraz i dźwięk to oznacza, że Państwa odbiornik dostosowany jest do nadchodzących zmian. W przeciwnym wypadku mają Państwo do dyspozycji dwie możliwości:

1. Przejście na ofertę „TOYA” z pakietem: Mini, Wygodnym lub Bogatym. W większości przypadków można zamontować moduł CI+ bezpośrednio w telewizorze. Rozwiązanie te nie wymaga kolejnego pilota. Montaż jest bezpłatny i jest wykonywany przez techników „TELE-KAB”.

2. Zaopatrzyć się w dekoder lub telewizor, który umożliwi odbiór telewizji w nowym standardzie. TELE-KAB nie prowadzi sprzedaży dekoderów DVB-T2/HEVC.

Wybierając nowy odbiornik upewnij się, że obsługuje co najmniej:

• Standard DVB-T2
• Kompresję obrazu HEVC (H.265)
• Odbiór programów HDTV
• Kompresję dźwięku E-AC3 (DolbyDigital Plus)

Zalecamy, aby ze swoją decyzją nie zwlekać do maja 2022 roku, ponieważ wczas obsługi klienta w TELE-KAB może być wydłużony.


Zalety zmiany standardu nadawania na DVB-T2 / HEVC:
• Lepsza jakość obrazu – rozdzielczość HD,
• Większa odporność na zakłócenia,
• Lepsza jakość dźwięku,
• Szerszy zakres udogodnień – personalizacja dźwięku,
• Usługi dodatkowe – telewizja hybrydowa HbbTV